Dlaczego Monachium/Münster?

Aktualizacja: Z początkiem 2013 r. prof. Edward Malec objął kierownictwo nad Kliniką Kardiochirurgii Dziecięcej Kliniki Uniwersyteckiej w Muenster. Dlatego Piotruś zostanie zoperowany nie w Monachium (jak przewidywała wstępna kwalifikacja), a właśnie w Munster. Wraz z reorganizacją i koniecznością ustalenia nowego harmonogramu operacji - ustalono termin operacji Piotrusia na 19 kwietnia 2013 r. 

Wiele osób pyta, dlaczego Niemcy, a nie Polska? Przecież u nas robi się operację Fontany...
Tak, robi się, ale Piotruś nie został do niej zakwalifikowany. Ma zbyt wąskie tętnice płucne, jak na normy operacyjne przyjęte przez naszą klinikę. Dlatego skontaktowaliśmy się z Panem prof. Edwardem Malcem - polskim kardiochirurgiem dziecięcym pracującym w Niemczech, światowej sławy specjalistą. Dla jego metod operacyjnych wąskie tętnice nie są przeszkodą do operacji Fontany, dlatego profesor zakwalifikował Piotrusia do operacji. Stąd też krótki termin zbiórki - o braku kwalifikacji dowiedzieliśmy się w sierpniu, a dokumenty z Monachium otrzymaliśmy w połowie października.


Kolejny raz wśród najlepszych!

Prof. dr hab. n. med. Edward Malec został po raz kolejny wyróżniony przez redakcję czasopisma FOCUS i znalazł się w gronie najlepszych lekarzy w Niemczech. Na ogólną ocenę wpływały publikacje naukowe, opinie związków pacjentów, ordynatorów, szefów klinik, oraz lekarzy a także licznych organizacji medycznych. Przypominamy, że w tym zacnym gronie Profesor znalazł się również w roku ubiegłym.
Serdecznie gratulujemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz